UIP jelenti – Hollywoodból szeretettel 4.

257

Minden, ami mozi. Kalandozás a filmek varázslatos világába.

Dwayne Johnson nekiment a Halálos iramban 8 sztárjainak

Dühös posztot közölt Dwayne Johnson a Facebookon a Halálos iramban 8 forgatásával kapcsolatban. Először méltatta a női szereplők teljesítményét, aztán leszedte a keresztvizet a férfiakról. „A férfiakról már más a véleményem – írja. – Vannak azok, akik felnőtt férfiként és igazi profiként viselkednek, egyesek azonban nem. Ők nem akarják igazán odatenni magukat. Szerencsétlen nyápicok. Ha majd jövő áprilisban megnézitek a filmet, és időnként úgy érzitek, hogy nem is játszom, hanem tényleg teljesen ki vagyok borulva, akkor igazatok lesz.”

A poszt után felrobbant az internet, a több millió rajongó azt találgatta, kikre akadhatott ki ennyire Johnson. Az egyik főszereplő, Tyrese Gibson mindenesetre az Instagramon sietve bizonygatta, hogy nem ő a hunyó.

Az ügy olyan nagy hullámokat vetett, hogy Vin Diesel, aki a filmnek producere is, válságtanácskozásra hívta Johnsont, hogy lecsillapítsa, és megtalálják a probléma megoldását. Hogy miről tárgyaltak, azt nem tudni, de az kiszivárgott, hogy a botrány óta ideges a stáb, és nem olyan oldott hangulatban dolgoznak, mint eddig.

(Furious 8 – hazai bemutató: 2017. április)

Miért lett Matt Damon egy kínai szuperprodukció főszereplője?

Sokan kérdezik, miért Matt Damon, és nem egy kínai sztár a főszereplője a 150 millió dolláros A Nagy Fal című filmnek. A válasz logikusabb, mint gondolnánk: Hollywood és a kínai filmipar is arra törekszik, hogy közösen olyan nagyszabású produkciókat hozzanak létre, amelyek globális sikert aratnak, azaz Ázsiában és a nyugati féltekén egyaránt népszerűek. Ezt a célt nagyon nehéz elérni. Ám például a legutóbbi Transformers-film ilyen sikeres kísérletnek mondható: bár a franchise nagyon amerikai, a Kihalás korának cselekménye részben Kínában játszódott és az amerikaiak mellett ázsiai szupersztárok jelentek meg fontos szerepekben. A kínai témájú Kung Fu Panda 3 pedig abszolút sikernek mondható, hatalmas népszerűségnek örvend az óceán mindkét oldalán.

A feladvány megoldását nehezíti, hogy bár a kínai filmipar tőkeerős és technikailag is igen fejlett, ezért hollywoodi mércével is versenyképes produkciókat tud létrehozni, nagyon erős politikai nyomásnak van kitéve. A kínai filmek nem kritizálhatják a kormányt, a hadsereget, a rendőrséget, a nők és a kisebbségek helyzetét, nem ejthetnek szót a környezetszennyezésről és egy még egy sor egyéb elvárásnak kell megfelelniük.

Jelenleg a nyerő képlet kidolgozásán fáradoznak a kínai és amerikai producerek. Ezért fűznek sok reményt A Nagy Falhoz, amely ezer évvel ezelőtt játszódó hősi eposz kínai és amerikai sztárokkal: igazán nehéz politikai szempontból belekötni, miközben vonzónak tűnhet a globális közönség számára.

(The Great Wall – hazai bemutató: 2017. január)

Új címet, bemutatási időpontot kapott Tom Cruise kartelles filmje

Eredileg Mena lett volna a címe Tom Cruise nemrég elkészült filmjének, de most átkeresztelték American Made-re (kb. Amerikai gyártmány). Az eredeti tervek szerint jövő januárban mutatták volna be, most a dátumot eltolták 2017. szeptemberének végére. A film cselekménye megtörtént eseményeken alapul: Cruise azt az utasszállító pilótát alakítja, aki átigazol Pablo Escobarhoz, a legnagyobb kolumbiai drogbáróhoz, és az ő kokainját röpteti a közép-amerikai országból Amerikába. A dolgok akkor vesznek izgalmas fordulatot, amikor a kábítószerellenes ügynökség (DEA) beszervezi hősünket, és immár kétfelé dolgozik.

Az American Made-et Doug Liman rendezte, aki dolgozott már együtt Cruise-zal (A holnap határa), továbbá az első Bourne-film rendezője és a Matt Damonnal készült összes Bourne-produkció producere vagy executive producere volt.

A film tavaly szeptemberben szomorú ok miatt került be a hírekbe: a stáb két tagja egy kisrepülővel lezuhant a kolumbiai dzsungelben, és meghalt.

Ami Tom Cruise-t illeti, nem kell rá jövő őszig várnunk: hamarosan a mozikba kerül a Jack Reacher: Nincs visszaút, amelyben ismét a közkedvelt, katonai nyomozóból igazságosztóvá lett hőst formálja meg.

(Jack Reacher: Never Go Back – hazai bemutató: 2016. október)

(American Made – hazai bemutató: 2017. augusztus)

Nehezen ment A sötét ötven árnyalata utolsó jeleneteinek forgatása

Nagyon rossz lelkiállapotban folyt A sötét ötven árnyalata utolsó jeleneteinek forgatása. A stáb a kanadai Vancouverben végzett több hónapos munka után a francia Cote D’Azurra települt át, hogy az utolsó romantikus jeleneteket felvegye. Ott-tartózkodásuk alatt történt a 84 halálos áldozatot követelő nizzai teherautós terrortámadás. Érthető, hogy a stábból senki nem volt feldobva. Erről Jamie Dornan, a férfi főszereplő számolt be a Daily Mailnek. „Mindenki pocsékul érzte magát – meséli a színész.

– Az egész világot megrázták az események, de úgy még rosszabb, ha majdnem pont ott van az ember, ahol mindez megtörtént.” A stábot ugyan a terrortámadás színhelyétől kicsit távolabb, Monacóban szállásolták el, de a közeli tragédia híre és a rendkívüli biztonsági intézkedések mindenkire nyomasztóan hatottak. A stábtagok szerettei ráadásul rémülten érdekelődtek, hogy mindenki jól van-e, és a színészek meg a filmesek nem győztek mindenkit megnyugtatni, hogy nem esett bajuk.

A sötét ötven árnyalata a nagy sikerű A szürke ötven árnyalata folytatása. Dornan oldalán természetesen visszatér a női főszereplő, Dakota Johnson.

(Fifty Shades of Darker – hazai bemutató: 2017. február)

UIP

Tisztelt olvasók!

Legyenek olyan kedvesek és támogassák "lájkukkal" a Cultissimo facebook oldalát, a következő címen: https://www.facebook.com/Cultissimomagazin - Minden "lájk számít, segíti a magazin működését!

Köszönettel és barátsággal!

www.cultissimo.hu