|
|
Bereznay Tamás Egyserpenyős receptek – Felvitel dátuma: 2026-06-17 13:06:14 |
Kezdőlap Egyserpenyős receptek
Kortárs gyerekirodalmat az iskolába!
Felső tagozatban veszíti el a kortárs magyar irodalom az olvasóit. Miért? Elsősorban az olyan iskolai olvasmányok miatt, amelyek a mai gyerek számára nehezen érthetőek – mint az Egri csillagok, amely több mint száz éve lett kötelező. Miként érhető el, hogy a kortárs ifjúsági irodalmat oktassák az iskolában? Miért fontos a minőségi gyerekirodalmi kritika? Többek között erről beszélgettünk Hermann Zoltánnal, a Mesebeszéd egyik szerkesztőjével.
Filmklub 9. – Egy zsaru bőréért
Alain Delon is csatlakozott azokhoz a filmsztárokhoz, akik saját szereplésükkel (Eastwood, Manfredi, Sordi, Tognazzi) vagy a nélkül (Newman, Redford) filmet rendeznek. Az Egy zsaru bőréért című munkáját könnyen tekinthetnénk szerzői filmnek, hiszen Delon rendezte, s ő a főszereplője, társírója és producere is {...}
Mesebeli Afrika – Gasztrotúra: Botswana
A következő poszttal sorozatot szeretnék teremteni az oldalon, miután mostanában rendkívüli mértékben túlsúlyba kerültek a politikai-gazdasági jellegű írások, szükségét érzem, hogy egy teljesen más területen is körülnézzünk, hiszen a mindennapi Afrika, az emberek mindennapi élete nem igazán a politika és a gazdaság körül forog (leszámítva a konfliktus-zónákban élő ártatlanokét).
Hogyan készüljünk az iskolakezdésre?
Hamarosan kezdődik az iskola, és az első osztályba készülő gyerekek számtalan kérdéssel árasztják el a szülőket. Izgalommal és félelemmel várják az új helyet. Mivel tudjuk megnyugtatni őket és bevezetni az iskola világába? Természetesen izgalmas könyvekkel. Cikkünkben olyan olvasmányokat ajánlunk a kicsiknek, amelyek az ő nyelvükön mesélnek a legelső napról az iskolában.




