|
|
Samuel P. Huntington A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása – Felvitel dátuma: 2026-05-18 15:07:06 |
Kezdőlap A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása
Magvető Kiadó Könyvklubja – Tavaszi tárlat
Legelső könyvével Spiró György olyat akart letenni az irodalomban, amitől beszakad az asztal. Ezt a legendás fülszövegét azóta is felidézték cikkek és olvasótalálkozók, kivált a második asztalszakasztó – a Fogság – megjelenése alkalmából. Most: harmadik asztal.
Szellem a fazékból – Három a magyar igazság
Legalábbis étteremfronton. A Costes és az Onyx után a Borkonyha is megkapta a macaront (azt a kis piktogramot , amely leginkább a francia Becsületrend rozettájához hasonlít, és semmi köze a mandulás süteményhez), {...}
A hét filmje: Clara
A Clara című német-magyar koprodukció egy múlt századi kivételes asszony életét jeleníti meg. Clara Wieck, a zeneszerző Robert Schumann felesége volt, majd Schumann halála után Johannes Brahms szerelme.
Friss húst vegyenek! Műanyaggal dúsított is kapható!
Panaszra semmi ok, két, magyar rendezők által jegyzett dokumentumfilm is szerepel az egész világot behálózó, amerikai mozi-tévé, az HBO kínálatában.
A forradalmár festő
Száz éve, 1917. január 10-én halt meg a magyar romantikus történelmi festészet egyik legnagyobb alakja.




